Пироконгломерат: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот додава Шаблон: Без извори
(Форматирање)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Пироконгломерат''' е [[карпа]] создадена од остатоци од експлозивна вулканска [[ерупција]].
 
941.847

уредувања

Прегледник