Переслављ Залески: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: sr:Преслав-Залескиј)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Переславл-Залески''' ({{lang-ru|Пересла́вль-Зале́сский}}) е град во [[Јарославска област|Јарославската област]], [[Русија]].
 
941.847

уредувања

Прегледник