Разлика помеѓу преработките на „Надморска височина“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: da:Over havets overflade, zh:平均海拔)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Поимот '''надморска височина''' се однесува на височината измерена над земјата односно алтитуда и односот на просечната височина на [[море]]то.
 
941.847

уредувања

Прегледник