Мегалит: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: sh:Megaliti)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:Dscn5212-mane-braz 800x600.jpg|мини|300px|десно|Мегалитски гроб, [[Мане Бра]], [[Бретонија]]]]
[[Слика:clooneen_wedge_tomb.jpg|мини|десноright|[[Клин (механика)|Клинест]] [[гроб]] од [[бронзено доба|бронзеното доба]] во областа Бурен во [[Република Ирска|Ирска]]]]
941.847

уредувања

Прегледник