Македонски Авиотранспорт: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот додава Шаблон: Без извори
Нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Македонски Авиотранспорт''' ('''MAT''') беше национална авиокомпанија на [[Република Македонија]], со седиште на аеродромот Александар Велики - Скопје. Оперираше на летови од [[Скопје]] и [[Охрид]] до дестинации во [[Европа]].
 
941.847

уредувања

Прегледник