Разлика помеѓу преработките на „Конструктивизам“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот додава Шаблон: Без извори
(формат)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Конструктивизам''' претставува критичност, самокритичност и темелност со цел исполнување на личните визии и истовремено позитивен пристап кон мислењата, визиите и активностите на другиот.
 
941.847

уредувања

Прегледник