Каврак: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: bg:Каврак, pl:Kawrak)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Каврак''' е село во [[Општина Кратово]].
 
941.847

уредувања

Прегледник