Разлика помеѓу преработките на „Комунистичка партија на Советскиот Сојуз“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Комунистичката партија на Советскиот сојуз''' ('''КПСС''') ([[руски јазик|руски]]: ''Коммунисти́ческая па́ртия Сове́тского сою́за, КПСС'') била единствената политичка партија во времето на [[СССР]].
[[Слика:Coat of arms of the Soviet Union.svg|мини|десно|200п|]]
941.847

уредувања

Прегледник