Епифора: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 36 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: es:Epífora, gl:Epífora; козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: es:Epífora, gl:Epífora; козметички промени)
'''Епифора''' е гласовна [[фигура]] и претставува повторување на [[збор]]ови на крајот на [[стих]]от.
 
==== Види исто така ====
* [[анафора]]
* [[симплоха]]
* [[палилогија]]
 
[[категоријаКатегорија: фигуриФигури (стилистика)]]
 
[[bg:Епифора]]
[[de:Epiphora (Rhetorik)]]
[[en:Epistrophe]]
[[es:Epífora]]
[[et:Epifoor]]
[[fr:Épiphore]]
[[gl:Epífora]]
[[he:אפיפורה]]
[[hr:Epifora (jezik)]]
58.155

уредувања

Прегледник