Прејди на содржината

Еднодомен парламент: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: tr:Tek meclislilik)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Unibicameral_Map.png|400px|thumb|{{legend|#38b4d8|Земји со дводомен парламетн.}}{{legend|#f09c30|Земји со еднодомен парламент.}}{{legend|#a0989f|Без парламент.}}]]
 
941.847

уредувања