Разлика помеѓу преработките на „Државник“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: uk:Державний діяч)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{otheruses}}
'''Државник''' е [[политичар]] или друг [[држава|државен]] деец со долга и ценета кариера во внатрешната и надворешната политика на една земја.
941.847

уредувања

Прегледник