Прејди на содржината

Димитар Башевски: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Креирана страница со: '''Димитар Башевски''' е македонски романсиер, поет и преведувач. ==Б...)
 
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Димитар Башевски''' е [[Македонци|македонски]] [[романсиер]], [[поет]] и [[преведувач]].
 
941.847

уредувања