Разлика помеѓу преработките на „Влада на Македонија од 1998“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
На [[Парламентарни избори 1998 година|Парламентарните избори во 1998 година]] на власт дојде коалицијата предводена од [[ВМРО-ДПМНЕ]] и [[Љубчо Георгиевски]] беше премиер во периодот од [[30 ноември]] [[1998]] до [[1 ноември]] [[2002]]. Во склопот на неговата влада неколкупати се вршеше реконструкција, посебно формирањето на широката коалиција за спас на Македонија од 2001 во чиј состав влезе и [[СДСМ]].
 
941.847

уредувања

Прегледник