Винченцо Белини: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (роден на/во шаблон)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''[[Винченцо Белини]]''' ({{роден во|Катанија}}, {{роден на|1|ноември|1801}} - {{починал во|Париз}}, {{починал на|24|септември|1835}}), [[италија]]нски оперски композитор.
 
941.847

уредувања

Прегледник