Разлика помеѓу преработките на „Вавилон“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: lv:Babilonija)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:Babylon ausgrabungen.jpg|мини|десно|300п|Остатоци од Вавилон]]
 
941.847

уредувања

Прегледник