Разлика помеѓу преработките на „Борка Талески“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
(+кат)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''[[Борка Талески]]''' ({{роден на|19|јули|1921}} - {{починал на|2|март|1942}} {{починал во|Плетвар|Прилепско}}) е народен херој на [[Македонија]].
 
941.847

уредувања

Прегледник