Авогадров број: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 57 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: kk:Авогадро тұрақтысы)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{внимание}}
 
941.847

уредувања

Прегледник