HWV: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 57 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: it:Händel-Werke-Verzeichnis)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''Händel-Werke-Verzeichnis''' (скрат. '''HWV''') е ''Каталог на Хендловите дела''.
Овој тематски каталог на (на [[германски јазик]]) е издаден помеѓу 1978 и 1986 г. од Бернд Базелт и служи како стандардниот броен систем за делата на [[Георг Фридрих Хендл]].
941.847

уредувања

Прегледник