Прејди на содржината

Alexa Internet: Разлика помеѓу преработките

Додадени 57 бајти ,  пред 13 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Отстрането уредувањето на 213.135.177.187 (разговор), вратено на последната верзија на Brest)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Внимание}}
Alexa интернет помагалото е пронајдено во 1996 година од Brewster Kahle и Bruce Gilliat. Името на Alexa доаѓа од следните зборови:
941.847

уредувања