Ткиво: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 32 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: sh:Tkivo)
Нема опис на уредувањето
* [[Растителни ткива]]
* [[Животински ткива]]
* [[Човечки ткива]]
 
[[Категорија:Хистологија]]
 
Анонимен корисник

Прегледник