Прејди на содржината

Булган, Дорнод: Разлика помеѓу преработките

Додадени 110 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот менува: Category -> Категорија)
Нема опис на уредувањето
:''За други значења на поимот видете [[Булган (појаснување)]]''
 
'''Булган''' ({{lang-mn|Булган}}) е [[област во Монголија]] во [[покраината Дорнод]].