Аеродром Венеција: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Создадена страница со: '''Аеродромот во Венеција''' (IATA: VCE, ICAO: LIPZ), познат и како Аеродром Марко Поло, е аеродром...)
 
Нема опис на уредувањето
*Alitalia оперирано од [[Air One]] (Бари, Бриндизи, [[Аеродром Катанија|Катанија]], Наполи, [[Аеродром Рим Фиумичино|Рим Фиумичино]]
*[[Austrian Airlines]] оперирано од [[Tyrolean Airways]] ([[Аеродром Виена|Виена]])
*[[Baboo (airline)|Baboo]] (Женева, Лондон Сити<ref>[http://www.flybaboo.com/flybaboo/en/en-en/index.cfm?page=/flybaboo/home/destination Baboo Destinations]</ref>, Ница)
*[[Blue Air]] (Сукеава)
*[[Bmibaby]] (Источен Мидлендс)
721

уредување

Прегледник