Сеул: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 48 бајти ,  пред 12 години
с (Бот Додава: roa-rup:Seoul)
Во Сеул се застапени главно две религии: будизмот и христијанството. И покрај тоа што има повеќе христијани, сепак будистичките храмови се повеќебројни.
{{Домаќини на ЛОИ}}
{{Главни градови во Азија}}
{{Link FA|de}}
 

Прегледник