Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Уралски јазици“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот Додава: vls:Categorie:Oeraalsche toale
с (Бот Додава: fi:Luokka:Uralilaiset kielet)
с (Бот Додава: vls:Categorie:Oeraalsche toale)
[[ja:Category:ウラル語族]]
[[ko:분류:우랄어족]]
[[kw:CategoryClass:Yethow Ouralek]]
[[la:Categoria:Linguae Uralicae]]
[[lt:Kategorija:Uralo kalbos]]
[[sv:Kategori:Uraliska språk]]
[[tr:Kategori:Ural dilleri]]
[[vls:Categorie:Oeraalsche toale]]
[[zh:Category:烏拉爾語系]]
109.264

уредувања

Прегледник