Разлика помеѓу преработките на „Општ договор за царини и трговија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с (robot Dodaje: es, fi, th Mijenja: sv)
[[Категорија:Светска трговска организација]]
 
[[ar:جات]]
[[bg:Общо споразумение за митата и търговията]]
[[de:General Agreement on Tariffs and Trade]]
[[it:General Agreement on Tariffs and Trade]]
[[ja:関税および貿易に関する一般協定]]
[[ko:관세 무역 무역에일반 관한 일반협정협정]]
[[nl:General Agreement on Tariffs and Trade]]
[[pl:GATT]]
[[tr:GATT]]
[[vi:Hiệp ước chung về thuế quan và mậu dịch]]
[[zh:關稅暨貿易總協定]]
1.273

уредувања

Прегледник