Разлика помеѓу преработките на „Абдикација“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 17 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: en:Abdication
с
с (Бот Додава: en:Abdication)
[[Категорија:Цареви]]
 
 
[[bs:Abdikacija]]
[[bg:Абдикация]]
[[bs:Abdikacija]]
[[cs:Abdikace]]
[[da:Abdikation]]
[[de:Abdikation]]
[[esen:AbdicaciónAbdication]]
[[eo:Abdiko]]
[[es:Abdicación]]
[[fr:Abdication]]
[[gl:Abdicación]]
[[id:Abdikasi]]
[[it:Abdicazione]]
[[nl:Abdicatie]]
[[ja:退位]]
[[nonl:AbdikasjonAbdicatie]]
[[nn:Abdikasjon]]
[[no:Abdikasjon]]
[[pl:Abdykacja]]
[[pt:Abdicação]]

Прегледник