Света земја: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 128 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
с (+ iwl :no :sk :ru :hr + correction iwl :fr)
сНема опис на уредувањето
Голем број аџии ја посетуваат Светата земја секоја година.
{{Религија-никулец}}
[[Категорија:РелигијаКрстоносни места]]
[[Категорија:Израелски земји]]
[[Категорија:Религиозни места]]
 
 
[[ar:الأراضي المقدسة]]

Прегледник