Бакарно време: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 50 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
*[http://www.musmk.org.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=102:eneolit&catid=71:arheologija&Itemid=105 Енеолит]
 
[[Категорија:Археологија|*]]
[[Категорија:Периоди во археологијата]]
[[Категорија:Праисторија]]
980

уредувања

Прегледник