Разлика помеѓу преработките на „Бугарија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
(не е само таа)
* Активна војска : 39,000 ([[2009]])
* Воени трошоци : $1,339 милиарди ([[2008]])
* [[Тенк]]ови : 160<ref>http://www.soldiering.ru/country/guide2003/army-02.php</ref> (4001474 вкупно<ref>http://www.soldiering.ru/country/guide2003/army-02.php </ref>)
* Воени авиони : 73
* Артилерија : 439
129

уредувања

Прегледник