Разлика помеѓу преработките на „Зависна територија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
Зависни територии се територијетеритории без целосна [[политика|политичка]] независност.
 
=== Африка ===
Анонимен корисник

Прегледник