Разлика помеѓу преработките на „Универзитет „Св. Климент Охридски“ – Битола“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
→‎Факултети: додавање на ветеринарен факултет
с (Бот менува: Image -> Податотека)
(→‎Факултети: додавање на ветеринарен факултет)
* [[Факултет за туризам и угостителство - Охрид|Факултет за туризам и угостителство]]
* [[Педагошки факултет - Битола|Педагошки факултет]]
* [[Факултет за администрација и менаџмент на информациски системи - Битола|Факултет за администрација и менаџмент на информациски системи]]
* [[Факултет за биотехнички науки - Битола|Факултет за биотехнички науки]]
* [[Факултет за администрација и менаџмент на информациски системи - Битола|Факултет за администрација и менаџмент на информациски системи]]
* [[Висока медицинска школа - Битола|Висока медицинска школа]]
* [[Факултет за безбедност - Скопје|Факултет за безбедност]]
* [[Правен факултет - Кичево|Правен факултет]]
* [[Технолошко-технички факултет - Велес|Технолошко-технички факултет]]
* [[Ветеринарен факултет - Битола|Ветеринарен факултет]]
 
===Институти===
2

уредувања

Прегледник