Прејди на содржината

Предлошка:Роден: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Родени во YYYY ----> Родени YYYY година)
сНема опис на уредувањето
{{#if:{{{2}}}|[[Категорија:Родени во {{{2}}}]]}}
{{#if:{{{2}}}|{{#if:{{{3}}}|[[Категорија:Родени во {{{2}}} {{{3}}}]]}} }}
{{#if:{{{3}}}|[[Категорија:Родени во {{{3}}} година]]}}<noinclude>
 
==Начин на употреба==