Разлика помеѓу преработките на „Гватемала (град)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот Додава: hi:ग्वाटेमाला सिटी; козметички промени
с (Бот Додава: hi:ग्वाटेमाला सिटी; козметички промени)
Градот се наоѓа на 14 ° 38'N 90 ° 33'W, во планинска долина со името ''Valle de la Ermita'' во јужниот централен дел на земјата.
 
== Референци ==
{{reflist}}
 
[[gl:Cidade de Guatemala - Ciudad de Guatemala]]
[[he:גואטמלה סיטי]]
[[hi:ग्वाटेमाला सिटी]]
[[hr:Guatemala (grad)]]
[[ht:Siwdad]]

Прегледник