Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Индонезија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
**[[Регенства на Индонезија|Регенства]] (''kabupaten'')
**[[Градови на Индонезија|Градови]]
**[[СупдистриктиПодреони на Индонезија|СупдистриктиПодреони]] (''kecamatan'')
**[[Село (Индонезија)|Села]] ''(desa)''
*[[Владина администрација на Индонезија|Регионална влада]]

Прегледник