Разлика помеѓу преработките на „Александар Алехин“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: he:אלכסנדר אלכין)
*[http://www.wtharvey.com/alek.html 80 клучни позиции од неговите партии] {{en}}
 
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Родени во 1892]]
[[Категорија:Починати во 1946]]
[[Категорија:Руски шахисти]]
{{биог-никулец}}
[[Категорија:Француски шахисти]]
 
[[Категорија:РускиСветски шаховскипрваци велемајсториво шах]]
[[Категорија:Светски шампиони во шах]]
 
{{Link FA|fi}}

Прегледник