Разлика помеѓу преработките на „Њу Орлеанс“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 144 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[File:New Orleans Skyline from Uptown.jpg|thumb|220px|Њу Орлеанс]]
[[File:Map of Louisiana and USA highlighting Orleans Parish.png|thumb|220px|Локација на Њу Орлеанс во Луизијана]]
 
'''Њу Орлеанс''' ({{lang-en|New Orleans}}, {{lang-fr|La Nouvelle-Orléans}}) е главно [[САД|американска]] пристанише и најголемиот град во [[Луизијана]]. Њу Орлеанс е центарот на [[Њу Орлеанс метрополенска област |метрополенската област Њу Орлеанс]], најголемиот во државата.
2.137

уредувања

Прегледник