Разлика помеѓу преработките на „1 август“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 28 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: bug:1 Agustus; козметички промени
с (Бот Додава: gu:ઓગસ્ટ ૧)
с (Бот Додава: bug:1 Agustus; козметички промени)
{{Август {{CURRENTYEAR}}}}
 
[[сликаПодатотека:Christopher Columbus Face.jpg|thumb|right|200px|[[Кристофер Колумбо]]]]
 
== Настани ==
[[br:1añ Eost]]
[[bs:1. august]]
[[bug:1 Agustus]]
[[ca:1 d'agost]]
[[ceb:Agosto 1]]

Прегледник