Разлика помеѓу преработките на „Кашуби“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 52 бајти ,  пред 10 години
с
с (Бот менува: Image -> Податотека)
с (Бот Додава: it:Casciubi, szl:Kaszuby (etńiczno skupina))
[[hu:Kasubok]]
[[io:Kashubi]]
[[it:Casciubi]]
[[lt:Kašubai]]
[[nl:Kasjoeben]]
[[sr:Кашуби]]
[[sv:Kasjuber]]
[[szl:Kaszuby (etńiczno skupina)]]
[[uk:Кашуби]]
24.401

уредување

Прегледник