Разлика помеѓу преработките на „17 август (настани)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
link
(нови стари настани)
с (link)
|-
|valign="top" align="right"|[[1962]] 
|[[Петер Фехтер]] станал првата жртва на [[Берлински ѕид|Берлинскиот ѕид]] - застрелан е додека се обидувал да ја напушти [[Источна Германија]] и да премине на [[Западен Берлин|западната страна]] од [[Берлин]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1998]] 
4.318

уредувања

Прегледник