Разлика помеѓу преработките на „Пливање на светското првенство во водени спортови 2009 - 100м грбно во машка конкуренција“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Пливање на 2009 Светско Акватичко Првенство – Мажи 100 m грбно преместена како [[Пливање на светското првенство во водени спортови 2009 - 100м гр�)
Постоечки '''рекорди'''пред стартот на натпреварувањето беа:
*СР: 51.94, Арон Пирсол, САД, 8 јули 2009, Индијанаполис
*ШРРШ: 52.98, Арон Пирсол, САД, Мелбурн 2007 <small>(27 март 2007)</small>
 
==медалисти==

Прегледник