Разлика помеѓу преработките на „Железница“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 26 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: tl:Biyaheng daambakal
с (Бот менува: Image -> Податотека)
с (Бот Додава: tl:Biyaheng daambakal)
[[tg:Роҳи оҳан]]
[[th:การขนส่งระบบราง]]
[[tl:Biyaheng daambakal]]
[[tr:Demiryolu]]
[[uk:Залізничний транспорт]]
18.766

уредувања

Прегледник