Разлика помеѓу преработките на „Стоунхенџ“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 34 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: dv:ސްޓޯންހެންޖް; козметичке промене
с (Бот менува: сеуште -> сѐ уште)
с (Бот Додава: dv:ސްޓޯންހެންޖް; козметичке промене)
{{Infobox Historic building
|name = Стоунхенџ<br />Stonehenge
|image = Stonehenge back wide.jpg
|caption =
[[da:Stonehenge]]
[[de:Stonehenge]]
[[dv:ސްޓޯންހެންޖް]]
[[el:Στόουνχεντζ]]
[[en:Stonehenge]]

Прегледник