Фјодор I (Русија): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 13 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: tr:I. Fyodor Менува: cs:Fjodor I.)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
| name = Фјодор I
| title ='''Цар на цела Русија'''
| image =[[ImageПодатотека:Feodor I of Russia - Project Gutenberg eText 20880.jpg|180px]]
| caption =
| reign = [[18 март]] [[1584]] - [[7 јануари]] [[1598]]
941.847

уредувања

Прегледник