Разлика помеѓу преработките на „Саед Џалили“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
с
с (Бот менува: Image -> Податотека)
[[ImageПодатотека:saeed_jalili.jpg|thumb|десно|200п|Саед Џалили]]
'''Саед Џалили''' ([[фарси]] -سعید جلیلی) е роден во [[1956]] во [[Мешхед]], [[Иран]]. Тој е ирански [[државник]] и [[секратар]] на [[Виш совет за национална безбедност на Иран|Вишиот совет за национална безбедност]] на [[Иран]] од [[20 октомври]] [[2007]]). пред тоа секретар беше [[Али Лариџани]].
 
941.847

уредувања

Прегледник