Разлика помеѓу преработките на „Нилосахарски јазици“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (уредување)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
|familycolor=Nilo-Saharan
|family=предложена асоцијација со [[Нигер-конгоански јазици]]
|map=[[ImageПодатотека:Nilo-Saharan.png|center|280px|thumb|Карта на нилосахарските јазици]]
|child1=[[Берта јазик]]
|child2=[[Фурски јазици|фурски]]
941.847

уредувања

Прегледник