Разлика помеѓу преработките на „Минато“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: bg:Минало)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
[[ImageПодатотека:Maximov Everything In the Past.jpg|thumb|320px|[[Василиј Максимов]], „Сè е минато“ (1889).]]
'''Минатото''' е делот од [[време]]то кој веќе се случил;<ref>Hegeler, E. C., & Carus, P. (1890). [http://books.google.com/books?id=3KoLAAAAIAAJ Монист]. La Salle, Ill. [etc.]: Published by Open Court for the Hegeler Institute. page 443. </ref> и е спротивно на [[иднина]]та.
 
941.847

уредувања

Прегледник