Разлика помеѓу преработките на „Народна Република Бугарија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Категорија:Поранешни држави на Балканот
(Категорија:Историја на Бугарија, НРБ не била европска земja? во Азиjа ли се наогала споре теб? :)))
(Категорија:Поранешни држави на Балканот)
[[Категорија:Поранешни комунистички републики]]
[[Категорија:Историја на Бугарија]]
[[Категорија:Поранешни држави на Балканот]]
 
[[bg:Народна република България]]
5.612

уредувања

Прегледник