Разлика помеѓу преработките на „Народна Република Бугарија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Категорија:Историја на Бугарија, НРБ не била европска земja? во Азиjа ли се наогала споре теб? :))
(врска ти немаше реч.)
(Категорија:Историја на Бугарија, НРБ не била европска земja? во Азиjа ли се наогала споре теб? :)))
[[Категорија:Републики]]
[[Категорија:Поранешни комунистички републики]]
[[Категорија:Историја на Бугарија]]
 
[[bg:Народна република България]]
5.612

уредувања

Прегледник