Разлика помеѓу преработките на „Народна Република Бугарија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ovie dve ne se soodvetni
(Категорија:Поранешни комунистички републики)
(ovie dve ne se soodvetni)
{{Буг-никулец}}
 
[[Категорија:Бугарија]]
[[Категорија:Европски земји]]
[[Категорија:Републики]]
[[Категорија:Поранешни комунистички републики]]

Прегледник