Разлика помеѓу преработките на „Народна Република Бугарија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Категорија:Поранешни комунистички републики
(interwiki)
(Категорија:Поранешни комунистички републики)
[[Категорија:Европски земји]]
[[Категорија:Републики]]
[[Категорија:Поранешни комунистички републики]]
 
 
[[bg:Народна република България]]
5.612

уредувања

Прегледник